accordionapplearrow-btnarrow-downarrow-left-simplearrow-leftarrow-right-simplearrow-rightcard-arrowcheckconfigurecta-arrowcz-flagdownloaddropdowngoogle-playicon-testinfologo-symbol-currentcolorlogo-symbolmailmessengerphonepinplayplusquotesocial-besocial-fbsocial-igsocial-pinsocial-vimeosocial-youtubespintreezoom

PRAKTICKÁ NOVINKA

Kompozitné terasy Terafest®
montage ruka

Určite si kladiete otázku, čo je kompozitné drevo. Ide v podstate o drevoplastový materiál (WPC), ale v zložení Terafest® drevo prevažuje Preto vyzerajú naše terasy tak prirodzene, sú príjemné na dotyk, a preto u nich tiež dochádza k určitému farebnému vyzrievaniu v niekoľkých prvých mesiacoch po inštalácii.

Výhodou materiálu Terafes® je bezpochyby jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom a tiež škodcom. Vďaka tomu netreba povrch terasy napúšťať akýmkoľvek ochranným náterom.

Predstavujeme

Ponuku našich kompozitných terás Terafest®

TERAFEST Serie Natur1 Teak
Terasy Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Ploty
Ploty Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Obklady2
Fasády Terafest®

TERAFEST Rozcestnik Prislusenstvi3
Príslušenstvo

Web Kompozit WPC Srovnani V2 1

Vyhnite sa lacným náhradám

Na trhu nájdeme nepreberné množstvo drevoplastových terasových systémov a veľa z nich láka svojou nízkou cenou (najmä tie dostupné v hobby marketoch). Často však ide o lacné čínske náhrady. Namiesto drevenej zložky je v nich namletý kdejaký odpad – od ryžových šupiek po papier, plast neznámej kvality. Taká terasa vydrží s biedou dva roky a začne sa rozpadávať. Ako sa takému sklamaniu vyhnúť?

Stavte na českého výrobcu Woodplastic, ktorý sa netají tým, že zakúpil licenciu spoločnosti Strandex z USA. Tá sa vývoju drevoplastových materiálov venuje už desiatky rokov. Licencia je zárukou kvality produktu aj správnosti postupov pri výrobe. Firma Woodplastic vyváža svoje terasy do 21 krajín sveta a ich terasy z kompozitného dreva Terafest® patria k najkvalitnejším v Európe.

kompo natur palisander HiRes
LEN Z KVALITNÝCH INGREDIENCIÍ
Zloženie Terafest®

60 % dreva

Výroba využíva múčku z mäkkých drevín získaných z európskych lesov s PEFC certifikáciou (lesy, kde sa hospodári udržateľným spôsobom, a kde sa teda nikdy nevyťaží viac dreva, než v lese za rok vyrastie).

Až 40 % polyméru

Existuje veľa typov plastov a každý má trochu iné vlastnosti. Niektoré polyméry krehnú, keď je mráz, alebo majú zníženú odolnosť voči UV žiareniu. Na výrobu WPC komponentov sa ako najlepší javí HDPE (polyetylén s vysokou hustotou), ktorý obsahuje aj Terafest®.

Až 10 % pripadá na pigmenty a spájadlá

Aj keď tvoria iba malú časť kompozitu, sú najvýznamnejšou a zároveň najnákladnejšou zložkou. Majú totiž zásadný vplyv na odolnosť a farebnú stálosť materiálu v exteriéri. Každý výrobca drevoplastu svoju presnú receptúru úzkostlivo tají. Ale kto na aditívach šetrí, toho terasy proste nevydržia. Našťastie, to nie je prípad kompozitného dreva Terafest® od Woodplastic.

Terafest kompozit ohybani1
Tip architekta
Terafest® sa prispôsobia každému tvaru terasy

Na rozdiel od iných drevoplastov je možné dosky Terafest® ohnúť teplom. Jednorazovo môžete teda dosky vytvarovať podľa atypických bazénov alebo záhradných jazierok. Dosky sú totiž zároveň odolné voči bazénovej chémii, chlórovanej i slanej vode. Ďalej už potom svoj tvar, samozrejme, nemenia, ide totiž výhradne o plné profily, ktoré sa na slniečku nekrútia.

Web Kompozit Vyzravani barev V1
VYZREJE, ALE NEZOŠEDNE
Farebné vyzrievanie

Kompozitný materiál Terafest® je dlhodobo farebne stály materiál, ale až v prvých mesiacoch po inštalácii získava svoju finálnu farbu. Postupne svetlá (vplyvom vody a UV žiarenia vyzrieva drevená zložka dosiek), ale nikdy nezošedne ako prírodné drevo.

Preto tiež odporúčame nezakrývať novú terasu hneď nábytkom (alebo ho občas po terase presunúť). Ak je terasa čiastočne zastrešená, časť pod strechou bude dozrievať výrazne pomalšie než tá, ktorá je na priamom slnku a daždi. Odporúčame zastrešenú časť terasy pravidelne striekať vodou.